Osmo Terras-Olie
Osmo Terras-Olie is een op olie gebaseerd product, na behandeling wordt een beschermd oppervlak gecreëerd. Het oppervlak is dan bestand tegen water en vuil. De behandeling is zeer geschikt voor de bescherming van houten terrassen, vlonders en schuttingen. Deze houtolie voor buiten kan allerlei houtsoorten behandelen, denk hierbij aan: Bankirai, Douglas, Vuren, Teak, Lariks, Fraké en thermisch gemodificeerd hout (thermohout).
Gebruikersaanwijzing:
- Het product 2 minuten goed doorroeren. Na het openen van het blik zijn de Olie en Was namelijk gescheiden. Altijd eerst een test maken op het oppervlak om te kijken of het resultaat het gewenste effect heeft.
- De eerste laag Terras-Olie aanbrengen met een Kwast of Vloerborstel op het nieuwe of geschuurde hout. Let op: Harshoudende en inhoudstofrijke houtsoorten de tijd geven om in te trekken.
- Fouten die tijdens het aanbrengen zijn ontstaan kunnen tot 15 minuten na het aanbrengen op het natte oppervlak worden bijgewerkt. Denk hierbij aan aanzetstrepen van een roller, of haren van een kwast.
- De droging van de eerste laag in duurt ongeveer 12 uur (bij 23 graden en 50% relatieve Luchtvochtigheid). Bij lagere temperaturen of een hogere luchtvochtigheid duurt het drogen langer. Voor een goede ventilatie moet ten alle tijden worden gezorgd. Let er dus op dat het niet wordt aangebracht tijdens slecht weer en regen.
- Tweede laag Terras-Olie aanbrengen. Deze hetzelfde aanbrengen als de eerste laag. Als derde laag kan de Osmo Terras-Olie Anti-Slip worden aangebracht. Dit zorgt voor een Anti-Slip oppervlak.
- Droging in ca. 12 uur; zie punt 4.