Slingert je gereedschap ook altijd overal rond? We kennen het. Daarom hebben we een stappenplan gemaakt om zelf een houten opbergrek op wielen te maken. In deze gereedschapskist kun je meteen al je gereedschap kwijt.

Je gaat je eigen opbergrek op maat maken. We gebruiken hiervoor multiplex panelen. Je vindt de overige materialen onderaan de pagina.
Je kunt zowel je spullen opbergen aan de voorkant, achterkant als zijkanten van het opbergrek. Multifunctioneel dus. Veel succes met je klus!

Je gaat het houten opbergrek zelf maken, maar wij helpen je graag op weg. In de eerste afbeelding hiernaast vind je de afmetingen die je nodig hebt. Breng een bezoekje aan een van onze Brico winkels en laat daar de multiplex panelen op maat zagen. Je kunt de panelen natuurlijk ook zelf zagen.
In de tweede afbeelding vind je alle op maat gezaagde panelen in de vorm van de opbergkast. Elk onderdeel heeft een letter. In dit stappenplan verwijzen we naar elke letter, zodat je precies weet welk paneel je moet hebben.
Print beide afbeeldingen uit, dan heb je ze bij de hand. Dubbelklik op de afbeelding om ‘m te vergroten.
Je begint met de basis van het rek : de plank van het eerste niveau. Die verstevig je met de elementen waar je straks de wielen aan vastmaakt.
Panelen die je nodig hebt bij deze stap : A, B en C.

Onze collega maakt brede rekken aan de ene kant, en smalle rekken aan de andere kant. De verhouding is een derde om twee derde.
Meet dit op het paneel uit stap één af met een liniaal en zet de lijnen met een potlood. Dan weet je waar je het middenpaneel moet plaatsen. Vijs de zijpanelen vast. Het grote zijpaneel links en de kleine rechts.
Panelen die je nodig hebt bij deze stap : D, E en F.

Bevestig alle planken aan het middelste paneel. Dit zijn de opbergrekken. Vijs ook de steunlatten vast. Die bevestig je aan de randen van de planken, zodat je gereedschap mooi blijft liggen.
Panelen die je nodig hebt bij deze stap : H, I, J, K, L en M.
Boor voor en gebruik polymeerlijm voor extra stevigheid.

Om je schroevendraaier of rolmaat straks aan haken op te hangen, maken we een doorboord paneel vast aan het grootste zijpaneel.
Vijs de latjes (O, P, Q en R) vast tegen de randen van het zijpaneel. Plaats daarop het doorboorde paneel. Zo krijg je een holle ruimte, waardoor je de haken in de gaten van het paneel kunt hangen.
Naast de latjes O, P, Q en R heb je ook paneel G nodig bij deze stap. Als het goed is, heb je nu alle gezaagde onderdelen gebruikt.

Bevestig de wielen aan de onderkant van het opbergrek. Zo kun je ‘m altijd makkelijk verplaatsen.
Hang nu de haken en mandjes op in het doorboorde paneel. Je kunt kiezen hoe je dat precies doet.
Het opbergrek is nu klaar. Pak je gereedschap bij elkaar en geef het meteen een plekje. Opgeruimd staat netjes!

Sencys hardboard paneel bruin geperforeerd 122x61x0,3cm

Sencys vochtwerend multiplex-paneel 'Topplex' 250x122x1,8cm

JéWé schaaflat vuren 18x35mmx180cm

JéWé schaaflat vuren 18x18mmx180cm

JéWé schaaflat vuren 18x27mmx180cm

Soudal lijmkit Fix All Turbo wit 290ml

Spax schroef 'T-Star plus' staal geel 20 x 4 mm - 300 stuks

Spax universeel schroef 'Pozi' geel 4.5x45mm 200 stuks

Boren

Manden & boxen

Duraline J-haak buis enkel grijs 14,5x11,5cm

Mottez dubbele haak rood Ø10mm 70mm

Duraline houder voor tang mat zilver

Wielen

Linea Bertomani deurklinken '378.145.32' vernikkeld
Ontdek onze decoratie tips en adviezen. Want zelf gemaakt is slim bespaard!
Notities