Newsletter Artikels Promoties en acties Tuinliefhebber Bouwliefhebber Diensten version FR
      Forum Tips en kneepjes Bricofiches Winkels    
Tuin
Bouw
Decoratie
Hout
Elektriciteit
Sanitair
Gereedschap
Ijzerwaren
  
  Alleenstaande Aanplantingen
  Hagen

1.10 Buxus

Volgende >>

Buxus is een bijzonder decoratieve, groenblijvende heester met donker blad. Deze struik weerstaat aan de meest drastische snoeibeurten. De hoogte kan variëren van 1 tot maximum 3 meter. Afhankelijk van de grootte, groeit deze struik bijzonder traag. De buxus bloeit in maart en draagt vruchtjes in de herfst.


Planten
Plant de struik tijdens de herfst en/of de lente op een plaats in de zon of in de halfschaduw. Deze struik vergt geen speciaal type teelaarde.

U kan de buxus in haagvorm of in dichte bosjes planten als afzonderlijk boompje of in een plantenbak. In dat laatste geval moet u er wel voor waken dat het boompje over voldoende aarde beschikt. Besproei de plant regelmatig: bij grote hitte volstaat een regenbui niet en verdampt het water snel uit de bak.  
  Wanneer u na aankoop geen tijd heeft om de struik onmiddellijk te planten, drenk hem dan in een emmer water, zodat hij voldoende vocht kan opnemen.
Verwijder stenen en afval op de grond. Verwijder takken (kweekgras, distels, winde die met de boom kunnen concurreren). Deze voorbereiding bevordert de groei van de overgeplante struik.  
 
Graaf een put van 25 cm op 25 cm en met een diepte van ongeveer 30 cm. Bestrooi de bodem met een laagje lichte turf.

Verzorgen van planten
Meer weten >>

- © Brico 2013 - all rights reserved - Alle prijzen vermeld op deze website zijn inclusief BTW en exclusief leveringskosten. -